top of page

about

אודות

מאת: בני טולדו

נורט' ווסט ישראל היא חנות סקייטבורד בוטיקית עם הרבה עומק בידע ומחירים מאד הוגנים עם ציוד סקייטבורד ב- Level הגבוה ביותר. כל המותגים שאנו מייבאים מיוצרים בארה"ב ומגיעים מאזור אורגון, קליפורניה וטקסס. חברות הקרשים והגלגלים אצלנו נבחרו בפינצטה, ולכל אחד מהמותגים יש את הסיפור היחודי שלו. 

מעבר לקונספט של חנות עם ציוד סקייטבורד, אנחנו מוכרים חוויה, חוויה שלא ניתנת לתיאור במילים, אך אם נקמט את זה לתיאור במילים אז המפגש בחנות בדר"כ מצריך תיאום מראש כי הוא יכול להיות פרק זמן של שעה עד שעתיים כי הוא מלווה בהמון הסברים וירידה לדקויות, עם פרטי אספנות ברקע וסיפורי סקייטבורד אישיים מהארץ ומהעולם.
החנות הוקמה ע"י בני טולדו, במטרה לחבר מותגים יוצאי דופן עם הסקייטרים בישראל, ולהוות חלון הסתכלות של הסקייטרים בארה"ב על סצנת הסקייטבורד בישראל. הדברים שמניעים את החנות הוא יושר ואמינות ואחת החוויות אצלנו הוא ההסבר המעמיק והידע הרב שהסקייטר נחשף אליו במהלך הביקור בחנות. על כן, יש לתאם הגעה מראש, כי בדר"כ לקוח שמגיע מתקשה לעזוב מהר את החנות.

מאז ומתמיד סיקרן אותי לחקור ציוד סקייטבורד.  במשך השנים בחנתי המון חברות סקייטבורד,

הקדשתי שנים להתנסות והבנה של הדקויות בין מרכיבי הסקייטבורד. ניסיתי גדלים שונים של גלגלים ברמות קושי שונות וחקרתי איך כל צורה של גלגל ורמת קושי משפיע על הנסיעה ברמפות ובסטריט, יחד עם זאת ניסיתי המון קרשים של חברות שונות, נסעתי בכל ההתפתחויות של הקרשים מצורות האולד סקול של שנות ה-80 ולאחר מכן הקרשים הראשונים עם הנווז ב-91\90, תקופת הלייסטים עד שהוחלפו בקרשים עם Ever slick ב-92. (השכבה עם הגרפיקה שהיית שכבת פלסטיק דקה ובכך היה ניתן להחליק בלי למרוח שעווה). ולאורך כל שנות ה- 90 וה-2000 ועד היום נסעתי על כל המידות האפשריות בסטריט וברמפות ממידה 7.5 ועד 10 אינץ'.

IMG_20210923_221213.jpg

במהלך השנים המון סקייטרים פנו אליי כדי להתייעץ איתי לגבי הציוד אותו כדאי להם לרכוש.

הם ידעו כיצד אני בוחן לעומק כל חברת סקייטבורד וכל יצרן ציוד שאני נתקל בו. ​במהלך ה-15 שנה האחרונות הרגשתי כ"צינור" המספק מידע להמון סקייטרים שהתיעצו איתי מה כדאי להם לקנות ומאיזה חנות. עזרתי להמון סקייטרים להגיע להחלטות הנכונות עד שנולדה המחשבה לייבא לארץ מותגים עם הפרמטרים שאני מאמין בהם. ובמהלך טיול סקייטבורד לאורגון וקליפורניה, התגבשה ההחלטה להקים מקום שיכיל את כל המותגים שאני מאמין בהם, מקום בו אני יוכל לשתף את הידע שברשותי ומקום שיתן יעוץ כנה המבוסס על הידע שצברתי והמניע הוא אך ורק אהבה לענף הסקייטבורד.

Pole Jam.jpg

מותגי הסקייטבורד שאני מייבא הם רק כאלה שבדקתי, התנסתי בהם בעצמי ונוכחתי שהם באיכות גבוהה מאד.

אני שומר על קשר רציף עם בעלי החברות שאני מייבא מהם ומתעדכן מהם באופן שוטף במידע לגבי תהליך הייצור, מיקום המפעל, מצב המלאי והגרפיקות המתוכננות. ​לעיתים סקייטרים רבים ואפילו סקייטרים מנוסים מתקשים לפעמים להבחין בדקויות הרבות הקיימות בציוד סקייטבורד החל מ:

1. התאמת רוחב קרש לסגנון הנסיעה

2. התאמת צירים ברוחב המתאים,

3. הבדלים ברמת הקושי של הגלגלים והחשיבות בהבנה מעמיקה בהבדלים ברמות הקושי

4. החשיבות בגודל הגלגל בהתאם לסגנון.

5. החשיבות במבנה הגלגל - גלגל רחב, דק, דפנות עגולות או דפנות חתוכות

6. רמת הקושי בגומיות הציר

7. מהי תחזוקת לאגרים נכונה.

בזכות היכרות עמוקה עם תעשיית הסקייטבורד בארה"ב, הצלחתי לבחור בפינצטה את המותגים שאני מייבא וכל מותג הקיים בחנות מגיע עם סיפור ומשמעות משלו .

1_3 - Copy.jpg

אודות החנות:​

נורטוו'סט ישראל סקייטבורדס, NorthWest Israel Skateboards Distribution התחילה את דרכה ב-2015 עם יבוא חברת הקרשים, Lifeblood Skateboards, שנחשבה אז לחברת הקרשים החמה ביותר בעולם ונמכרה כמעט בכל החנויות בישראל, מנהריה ועד אשדוד. במקביל ליבוא הקרשים של לייפבלוד החנות החלה להיות היבואנית הרשמית של גלגלי פורטלנד, היבואנית הרשמית של קרשים של בייקון וצירים של אייס. ב-2017 חברת לייפבלוד נסגרה ולאחר תקופה זו נוצרו קשרים חדשים עם חברות נוספות. ​כיום החנות התרחבה והיא מייבאת חברות סקייטבורד יחודיות מארה"ב, מהערים: פורטלנד-אורגון, טקסס, סן-פרנסיסקו, סקרמנטו, הנטינגטון ביץ' ואושנסייד שבקליפרוניה.

כמו כן ברשותנו ציוד משלים כמו צירים, לאגרים, ברגים, גומיות לצירים, לייסטים, מגנים ומגאזינים של Confusion.

המותגים שאנו מייבאים הם: קרשים של Bacon, קרשים של Embassy, קרשים של Blood Wizard, קרשים של Vision, קרשים של Toxic Skateboards, גלגלי פורטלנד, גלגלי Toxic Wheels

צירים של Ace Trucks, צירים של Gullwing, מגנים של Smith Scabs, מגנים של S-One

bacon_logo- black white.jpg
IMG_20210102_113620-removebg-preview.png
Vision_Header_355_edited_edited.jpg
BloodWizard_Script_red_sm-removebg-preview.png
Big-PORTLAND-Wheels-Logo-Black.jpg
IMG_20190928_135346.png
ace-skateboard-trucks-logo-siteduskate.png
hosoilogo-2.png
s1_skate_helmets.jpg
SmithScabs_Header_355.jpg
Gullwing_Header_355_edited.jpg

איך נולד השם : NorthWest-Israel Skateboards Distribution ומה משמעותו

המותגים הראשונים שהתחלתי לייבא היו לייפבלוד סקייטבורדס, גלגלי פורטלנד ובייקון סקייטבורדס, שלושתם מגיעים מפורטלנד, אורגון, הממוקמת בצפון מערב ארה"ב, שבתרגום לאנגלית זה נורטווסט (NorthWest). נורטווסט הוא בעצם כינוי של הסקייטרים לסצנת הסקייטבורד באזור צפון מערב ארה"ב, מכאן בעצם נולד שם החנות והרעיון. הרעיון של החנות היה להביא לישראל את החברות עם האופי של אזור צפון מערב ארה"ב, שנחשב למקום עם הסקייטרים הכי הארדקור, המקום עם הסקייטפארקים הכי מטורפים והבריכות הכי קשוחות בעולם. למעשה המותגים שאנו מייבאים מצפון מערב ארה"ב צמחו על מנת לתת מענה הולם לכל הסקייטרים באזור, שסקייטבורד עבורם היא דרך חיים יוצאת דופן וקיצונית ויחד עם זאת לספק פלטפורמה לסקייטרים המובילים להתפרסם בתעשיית הסקייטבורד שהגרעין המרכזי שלה הינו בקליפורניה. למשל הסקייטרים: Kevin Kowalski ו- Cody Lockwood התחילו את דרכם בחברת Bacon ובהמשך נתמכו ע"י חברת Lifeblood

בעצם Lifeblood Skatebpards ו - Bacon Skateboards תמכו במשך יותר מעשור ב- Kevin Kowalski ו- Cody Lockwood.​

באמצעות חברות הסקייטבורד שאנו מייבאים נוצרו מערכות יחסים בין סקייטרים בארה"ב לסקייטרים בישראל,

הפעילות של החנות תרמה ליותר ויותר סקייטרים מארה"ב להכיר את סצנת הסקייטבורד בישראל ולהבין מה קורה כאן

וזה המקום לציין שהסקייטפארקים בישראל נחשבים לרמה גבוהה מאד ביחס לסקייטפארקים בארה"ב ושאר מקומות בעולם.

רקע על סצנת הסקייטבורד באורגון

הסצנה באורגון ובפורטלנד בפרט מבוססת על החזון שהתחיל ב-Burnside Bridge Skatepark

(הסקייטפארק הראשון שהתחיל כ- DIY, נבנה ללא אישור וכיום הוא סקייטפארק לגיטימי). צפון מערב ארה"ב זה אזור המכיל בתוכו את אורגון ו-ושינגטון(בעיקר אזור סיאטל). אזורים אלו מכילים את הסקייטפארקים הכי הארדקור בעולם, למשל: סקייטפארק לינקולן סיטי Burnside ,Lincoln City סקייטפארק ו- Marginal Way בסיאטל. 

למה בעצם בחרנו בחברות הסקייטבורד המגיעות מצפון מערב ארה"ב ?

​​לאחר טיול סקייטבורד בשנת 2010 בכל אזור אורגון והכרות מעמיקה עם חברות הסקייטבורד שם, הבנתי עד כמה הסקייטבורד טהור ואמיתי יותר באורגון ובפורטלנד בפרט. באותו רגע המסקנה שלי היית ברורה והיא, שחברות הקרשים והגלגלים הנמצאות שם חייבות להשתלב בין המותגים בישראל.

תמיכה בסקייטרים מובילים בישראל

במהלך השנים האחרונות החנות תמכה בסקייטרים: ים בכר ומוטי איוואננקו ועדיין תומכת בסקייטרים: אלמוג פרום, צחי עינת, דניאל פוצ'טר. החברות שאנו מייבאים הינם בבעלותם של סקייטרים בהווה שהקדישו את כל חייהם לסקייטבורד. מערכת היחסים ושיתוף הפעולה עם החברות בצפון מערב ארה"ב,יצרו חברות עמוקה עם הסקייטרים משם ותרמו להגעתם של מקצוענים לישראל וזה יצר הזדמנות להפיק ארועים.

אודות בני טולדו \ אבני דרך

1988

עליתי על סקייטבורד בפעם הראשונה ברחובות העיר בת-ים ובשנים הראשונות נסעתי רק סטריט

1995 עד 1997

במהלך השבוע הייתי נוסע סטריט בבת-ים ובימי שישי הייתי מגיע לסשנים קבועים שהתקיימו בבית הספר גמנסיה הרצליה בתל-אביב. הסשנים היו על רחבה גדולה של רצפת שייש עם ספסל אולם התעמלות מעץ ובמה עם ארבע מדרגות וגאפ מעל ספסל היו מגיעים לשם סקייטרים מכל הארץ, כ- 70 סקייטרים כל יום שישי.

גולדה - Golda_edited.jpg
grind al gal.jpg

1997

- הסשנים בגמנסיה לאט לאט דעכו ועברו לגולדה, כיוון שהיו מעיפים אותנו בעקבות תלונות של מאמני הכדורסל.

- התחרתי באליפות ישראל בסקייטבורד בספורטק ת"א -

  תחרות בחסות פפסי ואוניל

1998

תקופת גולדה בימי שישי היו ימים קסומים, סשנים עם: יוני אטינגר, עמית חסון, עמי ליבנה, מוטי שטרנפלד-ז"ל, אבי לוזיה, בועז אקינו, יוני קדם, ארתור, אסי ברנר, אודי חסון, גלעד ז"ל, עמית הדייה-ז"ל ונועם פרידמן ז"ל - פאנצ'ו.

ולאחר הסשן בגולדה כולנו היינו מגיעים לסשן בספורטק. במשך הזמן הסשנים בימי שישי התרחבו גם ל-7 מדרגות בלונדון מיניסטור. בחורף הסשנים היו בחניון ולפעמים עם ג'אמפ מעץ שאסי ברנר היה מביא. במקביל לסשנים בגולדה, מידי פעם בימי שישי היו גם סשנים ברחבה של קניון הרים בכפר-סבא, היינו מגיעים לשם עם ג'אמפ והסשנים היו שם עם מיטב הסקייטרים בארץ, 

תמיד היינו משלבים במקביל לסטריט גם סשנים ברמפות של הספורטק בת"א ובשנים הללו עדיין המשכתי ליסוע סטריט בבת-ים במהלך השבוע.

Nose slide.jpg
Wallride Istegram.jpg

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​2000

- החל משנה זו התחלתי לכתוב כתבות ומאמרים בתחום הסקייטבורד למגאזינים ואתרי אינטרנט.

- התחריתי באליפות ישראל בסקייטבורד בספורטק ת"א - תחרות בחסות אוניל וסווטש

- התחריתי בתחרות האגדית של רדבול בגולדה

- טסתי לצפות באליפות העולם בגרמניה, מונסטר מאסטר שיפ, קיבלתי את ההזדמנות לקבל כניסה כמו כתב   ולראות את השיפוט ואת כל התחרות מעמדת הרמפות.

2001

- שפטתי בתחרות האגדית של רדבול בדיזינגוף סנטר

- תחרות בה מוטי שטרנפלד ז"ל זכה במקום הראשון

2003

- שפטתי בתחרות האגדית של רדבול בקיסריה

- טסתי בפעם השנייה לצפות באליפות העולם בגרמניה, מונסטר מאסטר שיפ, קיבלתי שוב 

   את ההזדמנות לקבל כניסה ככתב ולראות את השיפוט ואת כל התחרות מעמדת הרמפות.

2004

- התחרתי באליפות ישראל במיניראמפ בסקייטפארק רעננה - מקום רביעי

- התחרתי בתחרות מניראמפ במעגן מיכאל - מקום שני

2005

- הקמתי וניהלתי את ארגון הסקייטבורד בישראל יחד עם גיא זלמנוביץ - הפקנו סבב תחרויות

  שנתי עם חמישה תחרויות, ניקוד מצטבר, שבסוף השנה הכרזנו אלופי הארץ בילדים , נוער 

  ובוגרים על סמך ניקוד מצטבר מארבעה תחרויות. תקופה ללא פייסבוק ואינסטגרם.

- התחרתי באליפות ישראל בסקייטבורד בסקייטפארק רעננה שהיה בבעלותו של רובי עדי

- התחרתי באליפות ישראל בסקייטבורד בספורטק ת"א שהיה בבעלותו של רובי עדי

2006

- הייתי חלק מהטור של מייק ווללי בישראל

- התחרתי בתחרות מיניראמפ בספורטק בת"א

2007

- תחרות אליפות הארץ במיניראמפ - מקום 5

- תחרות מיניראמפ של אלמנט בספורטק ת"א - מקום 2
- פתיחת סקייטפארק גלית בת"א ב- 30.10.07 - ארוע היסטורי בישראל וההתרגשות הייתה בשיאה, 

   הסקייטפארק בטון הראשון בישראל, שנבנה ע"י חברת GRINDLINE.

​   כשסקייטפארק גלית נפתח בתל-אביב והסשנים התרכזו שם, נסעתי בעיקר בבריכה הגדולה והפקתי במשך 

   כמה שנים את ארוע הפול פארטי המסורתי

10 years to galit pool session (8)-small.jpg

2010

הפקתי את ארוע הפול פארטי המסורתי בבבריכה העמוקה שבסקייטפארק גלית עם להקת גריינדליין שניגנה ברקע יחד עם יניב ג'אנגו (הבעלים של החנות טראשאדיקשן) בהשתתפות כל הסקייטרים המובילים בארץ.

2011

הפקתי את ארוע הפול פארטי בסקייטפארק גלית, זה היה ג'ם סשן בבריכה ותחרות הגריינד הכי ארוך, היו שופטים, מוסיקת רוק נ רול לאורך כל הערב והכרזנו על הסקייטרים שבלטו ביותר ונסעו הכי סטייל ודאגו להם לפרסים כספיים ומתנות.

2016

- התחרתי בתחרות פול של דולורס בסקייטפארק ראשל"צ

- הפקתי ארוע פול פארטי בסקייטפארק גלית לכבוד 9 שנים לפתיחת הסקייטפארק, זה היה ארוע היסטורי

   אליו הגיעו הסקייטרים מארה"ב: Cody Lockwood, Adam Hopkins ו- Mark Red Scott .

   בארוע נכחו כל הסקייטרים המובילים בישראל.

   לצפיה בסירטון מהארוע:

2017

- הפקתי את ארוע הפול פארטי המסורתית, לכבוד 10 שנים לסקייטפארק גלית עם מקצה זוגות בפעם 

  הראשונה, תחרות Air ותחרות הגריינד הכי אורך.

- התחרתי בתחרות פול של דולורס בסקייטפארק ראשל"צ

היום

- נוסע על סקייטבורד מידי שבוע ובאופן קבוע בסקייטפארקים, סטריט, מיניראמפ ובריכות

- חבר בארגון הסקייטבורד בישראל ושופט בתחרויות.

IMG_8747.JPG
bottom of page